Haugaland Kraft Nett as har gjennom samarbeid med Sapio as gitt oppdrag om å avholde entreprenørkurs. De bedrifter som oppfyller krav til Godkjent Entreprenør er listet i tabell under.

Kravet for å komme med på lista er i tråd med de krav Haugaland Kraft stiller til sine entreprenører.

Sentral godkjenning av bedrift.
Ansatte skal ha gjennomført:
Nettkurs fra Trainor: Aktiviteter nær kraftledninger og kabler i bakken
Entreprenørkurs hos Sapio as – varighet ca 2,5 timer.

OVERSIKT OVER GODKJENTE ENTREPRENØRER FOR HAUGALAND KRAFT

ENTREPRENØR KONTAKTPERSON GYLDIG TIL
Aartun Transport asKarl Olav Aartun29/11/2021
Vassbakk og Stol AsBirgitte Hansen21/11/2021
Odd Magne Ytreland Maskin asOdd Magne Ytreland21/11/2021
Rasmus Ytreland AsRasmus Ytreland21/11/2021
A & B Andreassen Maskin asAndreas Andreassen21/11/2021
Holgersen Maskin asOdd Christoffer Holgersen21/11/2021
OJ Miljeteig AsOdd Ivar Miljeteig21/11/2021
Tor Geir Løften Maskin asTor Geir Løften21/11/2021
Ottar Skjold Maskin asHåvard Skjold28/11/2021
AS Forskaling asBjørn Egil Rossebø29/11/2021
Brødrene Selvik asLeif Inge Løland29/11/2021
T Halleland asEgil Halleland05/02/2024
Øvregard Maskin asAlf Inge Dagsland06/12/2021
Nerheim & SønnerRoald Nerheim12/12/2021
Gjellestad Anlegg asSigbjørn Gjellestad20/02/2022
J. Kvalvågnes asJohannes Kvalvågnes26/04/2022
Risa asSilje Erga08/03/2022
Sverre KallekleivSverre Kallekleiv01/02/2022
Thore Knutsen MaskinThore Knutsen30/01/2022
Vidar Thorsen MaskintjenesterVidar Thorsen26/04/2022
Bauge Maskin asArne Bauge01/02/2022
Knut Erik GjerdeKnut Erik Gjerde18/09/2022
Støle Total ServiceKjetil Støle18/09/2022
D.S Maskin asKnut Thomas Danielsen19/01/2023
Dimmelsvik EntreprenørMorten Mortensen04/11/2017
Øygarden Eiendom asNils J. Bowitz-Øygarden04/11/2017
HH MaskinHolger Holgersen05/02/2024
NGS Maskin asNils Georg Staupe07/06/2021
Brødrene FlatebøPeder Flatebø22/08/2021
Engelsen Anlegg asArne Korsvik05/02/2021
Engevik & Tislevoll asOle Christian Tislevoll12/02/2024
Fronta MaskinTor Odd Olsen05/02/2021
K. Volden TransportLars M Volden05/02/2021
Kannelønning Maskin asØyvind Kannelønning03/02/2021
Landmark Maskin asJan Olav Meling15/02/2021
Myhre MaskinJoar Myhre26/01/2021
Per Helge HystadPer Helge Hystad03/02/2021
Waage Anlegg asInge Andreas Waage12/02/2024
YMASVidar Ydstebø05/02/2021
Stord AnleggKnut Olav Skaar12/02/2024
Brødrene Musland Maskin asThomas Musland08/12/2021
Rune´s Maskin asRune Hillesvik08/12/2021
Sagenes Entreprenør asTore Sagenes08/12/2021
Jan Milje Maskin asJostein Milje12/12/2021
Torleif og Sigurd Ytreland asTor Arne Ytreland19/12/2021
Vikedal Mur og Anlegg asHans Ilstad05/02/2024
Jarle EdvardsenIvar Økland13/12/2021
Birkeland Maskin asHelge Mundal06/03/2022
Wilhelm JacobsenWilhelm Jacobsen30/01/2022
Ernst Grindheim entreprenørErnst Grindheim13/01/2022
Hage og Maskin asKjell Lorentz Walland07/04/2022
Geir FlatnesGeir Flatnes26/04/2022
Liknes MaskinstasjonLeif Einar Liknes06/03/2022
Jon Ståle Nesheim MaskinJon Ståle Nesheim06/03/2022
Ferkingstad JarleJarle Ferkingstad06/03/2022
Jostein Myge asCristian Dahl20/02/2022
Øvrevik MaskinVidar Øvrevik20/02/2022
Tveit Maskin asDagfinn Knutsen20/02/2022
Arne SivertsenArne Sivertsen02/06/2022
Skude transport og anleggØystein Melhus22/08/2021
Stange MaskinChristian Fiskaaen22/08/2021
Flatnes Leif IngeLeif Inge Flatnes22/08/2021
Sørvik Maskin asØyvind Sørvik22/08/2021
O. Hansen & Sønner asKay Ronnie Hansen22/08/2021
Bakken elektro og anleggstjenesterRaymond F Bakken22/08/2021
Haugesund KommuneSigbjørn Storstein22/08/2021
FS Maskin asBengt Åge Sørvåg22/08/2021
HS EntreprenørBent Ståle Svendsen02/06/2022
Stople Maskin asJan Harald Stople06/03/2022
Vee Bygg og Anlegg asÅge Vee27/06/2021
Silden MaskinKjetil Silden27/03/2022
Harald EspelandHarald Espeland27/03/2022
Bjarne Nesheim Maskin AsBjarne Nesheim07/04/2022
Knut S Løften MaskinKnut S Løften02/06/2022
Svein Klungtveit asIngvar Klungtveit13/02/2024
Koltveit MaskinJens Morten Koltveit06/06/2021
Owe Maskin og TransportOle Marthin Owe21/08/2022
Tjoland GraveserviceJan Gunnar Tjoland21/08/2022
Vidar Øvrevik AsVidar Øvrevik20/02/2022
K. Lønning Hage & anleggKenneth Lønning27/04/2021
Løland Lars JrLars Løland07/02/2022
GTA asGeir Tangjerd21/08/2022
Apeland Graving & TransportChristoffer Apeland06/09/2023
BERGE MASKIN OG ENTREPRENØR ASKjell Helge Berge16/10/2022
Kallevik Transport & Maskin ASEivind Kallevik16/10/2022
Entreprenør Dale ASRoger Dale16/10/2022
Nedrebø Maskin & Transport ASHenrik Nedrebø16/10/2022
Bjarne Nordtveit AsRobert Nordtveit13/11/2022
Berthelsen & Garpestad AsKenneth Rott13/11/2022
Langhelle SpesialprosjektSigbjørn Langhelle18/09/2022
Kristoffer Aune AsKristoffer Aune13/11/2022
Gaard Bygg & AnleggThomas Gaard18/09/2022
Stangeland Maskin asGunnvar Klepp19/01/2023
Sigurd Malvin SøvikSigurd M Søvik21/08/2022
G. Strand entreprenør asTorbjørn Strand05/02/2021
Grønnestad Odd MOdd Grønnestad07/02/2022
Aase & Svendsen asBent Ståle Svendsen02/06/2022
Sauda Varme & Bad asRolf Arild Ljung09/03/2023
Vats anlegg asSigjørn Gjellestad09/03/2023
Skrunes MaskinKjell Skrunes13/11/2022
VE ANLEGG ASThor Haugen22/05/2023
Sandeid Maskin og TransportEliot Johansen27/04/2021
Norsk SaneringsserviceRoger Haukås06/06/2021
T. Sandsgård Anlegg asTorgeir Sandsgård06/09/2023
Johs. Røgelstad Maskin asJohannes Røgelstad06/09/2023
Hallingstad MaskinMagnus Hallingstad13/12/2021
Sørheim ServiceBjørnar Sørheim06/09/2023
SKM Entreprenør asGeir Leon Knutsen16/10/2023
Brødrene Toralf og Per SævareidToralf Sævareid13/08/2023
LHV TjenesterMariann Flesjå05/02/2024
Suldal BygdeserviceBjørn Egil Nerheim13/08/2019
Natland GraveserviceGeir Natland13/08/2019
Holmen Maskin asJan Kato Holmen13/02/2024
Per Kvæstad AsPer Kvæstad13/02/2024
BG SuldalJan Moen13/02/2024
A. L. MaskinArnstein Lie13/08/2019
John Ørjan TveitJohn Ørjan Tveit13/08/2019
Bømlo Maskin asLars Lønning12/02/2024
Terje Torland Maskin asTerje Torland12/08/2019